HamStet Home: Co je na webu nové

Pracujeme neúnavně! Co je tu nového?

Naše stránky už pár let fungují a našly si své pravidelné příznivce. Především pro ně jsme zřídili tento přehled, zapisujeme sem každou významější aktualizaci a případně i záměry, co tady chceme vyrobit příště.
Přehled má časovou hloubku zhruba půl roku až rok, starší záznamy čas od času přesouváme do historie, která je dostupná přes odkaz na konci stránky.
V posledních letech z různých důvodů, mimo jiné i zdravotních, jsme pravidelné aktualizace opustili. Snad se k tomu zase vrátíme, přestože doba se změnila a podobné aktivity se dávno přesunuly na sociální sítě.
16. prosince 2012
Nejmladší člen rodiny se nám vrátil z bitvy - naštěstí živ a zdráv. Svět kolem nás -> Bitva o Cintru 2012 se totiž vedla jen dřevěnými zbraněmi. I tak byla urputná
Poprvé po dlouhé době jsme vynechali jednu aktualizaci - listopadovou. Velmi se omlouváme.
Naše pravidelné rubriky Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce byly doplněny novými příspěvky.
24. října 2012
Jsme z generace, která vyrostla v době nadšeného rozvoje kosmunatiky. A jsme od té doby také četnáři SciFi. Takže nás nemohl nechat chladným objev dalších exoplanet: Svět kolem nás -> Mars, Titan, Alfa Centauri a „planeta čtyř sluncí“ jako zrcadlo, varování nebo naděje.
Náš koutek poesie má nového autora - začínající basník Matěj Račinský nám svěřil část své tvorby: Poesie pro cestující internetem -> Matěj Račinský
Jako obvykle jsme přidali příspěvky do pravidelných rubrik Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce.
29. září 2012
Nostalgické parní vlaky někdy přinášejí i jinou podívanou, než pořadatelé původně zamýšleli. Technika, i ta parní, si někdy umí postatvit hlavu: Svět kolem nás -> Nejedem sssssssssssss párou!.
Ivčina básnička byla přenesena mezi ostatní básničky: Poesie pro cestující internetem -> Ivča
Nevynechejte na své pouti webem pravidelné rubriky Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce. I tentokrát určitě stojí za přečtení.
15. srpna 2012
Ivča se vrátila z tábora, kde měla na starosti houf holčiček ve věku mezi 6 - 11 lety (skautskou terminologií Světlušek), značně unavená. Ve svém fejetonku si trochu vylévá srdce: Svět kolem nás -> Potáborová úvaha s velkou dávkou nostalgie.
Ivča také přispěla na úvodní stránku krásnou básničkou.
Dnešní Dobrá zpráva má trochu vesmírný charakter - jako čtenáře a příznivce SciFi nás musel dojmout úspěch s přistáním sondy Curiosity na Marsu. Nezapomeňte také na naši Wrbu a Plk měsíce!
29. července 2012
Cedule a nápisy. Vidíme je kolem sebe pořád, takže jsme si na ně vytvořili trochu slepou skvrnu. Přitom je v nich občas skryta absurdní poezie: Svět kolem nás -> Cedule.
Nevynechejte na své pouti webem pravidelné rubriky Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce. Jako každý měsíc obsahují něco nového.
27. června 2012
Ivčina básnička z titulky se přestěhovala tam, kam po zásluze patří, tedy do kapitoly Poesie pro cestující internetem -> Ivča.
Věřili by jste, že i úsměv může někomu vadit? Posměch jistě, ale úsměv… Může. Přečtě si nový Ivin fejeton a uvěříte. Svět kolem nás -> Podezřelý úsměv.
Naše Wrba má tentokrát obrázkovou podobu. I ostaní pravidelné rubriky Dobrá zpráva, a Plk měsíce obsahují něco nového. Nakoukněte.
27. května 2012
Stálým drobným (a stále drobně se zvětšujícím) skluzem v aktualizacích pomalu najíždíme do léta. Vyhlašujeme tedy s Okurkovou sezónu - aktualizace budou, až je uděláme. A to až do září, kdy se budem snažit najet na obvyklý cyklus vždy kolem 15. každého měsíce
Dnešní Ivin fejetonek má zaměření kulinářské. Kdysi jsme navštívili Francii a z pověstné provensálské kuchyně jsme si odnesli jednu inspiraci - zeleninové saláty co lehkou letní večeři. A časem jsme je přivedli téměř k dokonalosti: Svět kolem nás -> Salátová sezóna.
Nevynechejte na své pouti webem pravidelné rubriky Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce. Jako každý měsíc obsahují něco nového.
21. dubna 2012
Ze života hmyzu - tedy konkrétně mravenců - nám přinesla zprávu Ivča. Zúčastnila se totiž boje na straně lesních mravenců a nebyla to akce ochránců přírody Svět kolem nás -> Jeden den boje za (mravenčí) královnu.
I tentokrát vás zveme do našich pravidelných rubrik: Wrba, Dobrá zpráva a Plk měsíce.
24. března 2012
Možná za to může jarní únava, spíš ale přemíra jíných úkolů. Tato aktualizace je více než o týden zpožděná. Snad aspoň bude zajímavá. Omlouváme se a příště se nám snad povede termín dodržet.
První dnešní fejetonek je více obrazový. Pojednává nikoliv o detektivkách, jak by se mohlo zdát podle názvu, ale o zahradničení, tedy zahrad-ničení: Svět kolem nás -> Vrahem je zahradník!.
Zima je dobou, která obvykle přeje četbě. Zima sice už končí a nastává (doslova) letní čas, ale nějaké dojmy z přečtených knih zůstaly: Svět kolem nás -> O knihách a lidech!.
Nezapoměňte nahlédnout do pravidelných rubrik Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce, které byly, jako každý měsíc, aktualizovány.
18. února 2012
Co se všechno v Praze děje? Jistě spousta důležitých věcí, kterých jsou plné noviny, a také ještě víc těch podstatně důležitějších, o kterých se nikdo krom aktérů nedozví, a přitom vytvářejí dějiny. Ale děje se tady ještě víc událostní drobných, přesto zajímavých, až záhadných. Přečtěte si Ivin fejeton o jedné takové drobné události, kdy se na sídlišti vyrojili mimozenštané: Svět kolem nás -> Co se všechno v Praze děje.
Ivčina básnička z titulku byla přesunuta mezi ostatní - do sekce Poesie pro cestující internetem -> Ivča.
Viděli jste ledové květy na skle? Dnes jsou vzácné, jednoduchých oken je málo, na dvojsklech se netvoří. Prohledněte si tu krásu v dnešní Dobré zprávě. A nezapoměňte navštívit i Wrbu a Plk měsíce.
16. ledna 2012
Tradiční bilancování:

pin   V roce 2011 navštívilo náš web podle počítadla necelých 1 500 návštěvníků, což je mírný dlouhodobý pokles (loni jich bylo cca 1 600). Patrně se projevuje trvalý přesun od "volného webu" k sociálním sítím. Počítadlo nepočítá ty návštěvníky, co přišli z vyhledávače přímo na nějaký článek nebo fejeton. A těch je stále dost. Těší nás, že nás někdo čte, jinou odměnu nemáme.

pin   Z vyhledávačů (nejvíce z Google a Seznamu) přicházejí nejčastěji dotazy na Dračí doupě a také na různé cíle našich cest - Island, Skandinávie. To se příliš nezměnilo. Přibylo odkazů z vyhledávání obrázků.

pin   Pravidelné aktualizace jsme zvládli všechny, byť někdy trochu se skluzem, nejvíce asi 10 dnů. Snažíme se dodržovat termín kolem 15. každého měsíce, ale nejvyšší priorita to pro nás není.

pin   Do knihy hostů se zapisuje čím díle méně návštěvníků, zřejmě je tato forma komunikace už trochu zaostatlá. Jenže FB a podobné nás neláká. Takže kniha hostů zůstane, jen bude interně malinko zmodernizovaná.

Titulní básničku napsala Ivča. Starší básnička Ivina byla přesunuta na patřičné místo do rubriky Poesie pro cestující internetem -> Iva.
Na dnešním fejetonku Svět kolem nás -> Nedokončené příběhy se podíleli Iva i Jirka společnou rukou.
Nevynechejte na své pouti webem pravidelné rubriky Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce. Jako každý měsíc obsahují něco nového.
19. prosince 2011
Vždyť Adventu je již nakrátku a blízko blizoučko Štědrý den,
proto je dnešní aktualizace nesena v poetickém duchu. Není to jen krásnou Ivinou básničkou na titulní straně, také kapitola Poesie pro cestující internetem -> Iva byla doplněna o nová dílka.
V poetickém duchu se nese také Jirkuv fotofejeton, byť je napsán prózou; Svět kolem nás -> Řecké kočky vás možná přiměje k zavzpomínání na léto.
Zveme vás i tento měsíc do našich pravidelných rubrik Wrba, Dobrá zpráva a Plk měsíce.
21. listopadu 2011
Většinu doby, od poslední aktualizace v říjnu, trávíme prací kolem úprav v bytě. Zabalit, zaigelitovat, zakartónovat, poté najít, odbalit… Také honit stavbyvedoucího a jednotlivé řemeslníky. V domě, ve kterém žijeme, totiž zuří přestavba. Více o tom v Ivině fejetonu: Svět kolem nás -> 4 muži na WC, o štaflích nemluvě.
Ivčina básnička byla přesunuta mezi ostatní - do sekce Poesie pro cestující internetem -> Ivča.
Nezapoměňte nahlédnout do pravidelných rubrik Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce, které byly, jako každý měsíc, aktualizovány.
13. října 2011
Nejvýznamější přispěvatelem říjnového vydání našeho webu je Ivča. Vydala se totiž do války a přinesla si mnoho zážitků (a naštěstí žádný šrám na těle ani na duši). Ve válce o Cintru stála hrdině proti přesile císařských. Že ani nevíte, kde ta Cintra leží, natož proč se o ní bojovalo, když tam není ropa? Pak si přečtěte buď některý ze „zaklínačských“ románů A. Sapkowského, nebo Ivčin fejeton Svět kolem nás -> Válka o Cintru aneb moje první dřevárna.
Ivča je také autorkou úvodní básničky na titulní straně. O výtvarnou stránku se postarala příroda sama téměř bez pomoci člověka - list byl jednoduše položen do skeneru.
Z Ivčiných zážitků těží také říjnová Dobrá zpráva. I ostatní pravidelné rubriky (Wrba a Plk měsíce) byly doplněny novými příspěvky.
19. září 2011
Na cestách -> Jak jsem jel konečně do Bulharska aneb Záhada zmizelého trezoru se jmenuje před měsícem nakousnutý příspěvěk v rubrice Na cestách. Tentokrát byl doplněn pokračováním textu a galerií obrázků.
Fotofejeton Svět kolem nás -> Muzeum za muzeem se dočkal rozšíření. Těch starobylých, krásných a přitom zapomenutých staveb stojí (nebo spíš se rozpadá) kolem Rožnovského náměstí nečekaně mnoho.
Nezapoměňte nahlédnout do pravidelných rubrik Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce, které byly, jako každý měsíc, aktualizovány.
12. srpna 2011
Na přelomu června a července jsem se vydali na dovolenou do Bulharska. Co tam, řekne si možná leckdo, každý to z dob socíku zná. Já neznal, takže jsem si konečně doplnil vzdělání. A se svými dojmy, resp. jejich první částí, se svěřuji webu: Na cestách -> Jak jsem jel konečně do Bulharska aneb Záhada zmizelého trezoru. Pokračování a obrázky budou zase příště.
Pokud jste někdo byli zvědaví, jako dopadne Ivčina povídka / pohádka Tam a zase zpátky -> Prokletý zámek, autorka už vás nebude dále napínat. Čtvrtý a definitivně poslední díl je na svém místě.
Ivčinu krásnou básničku jsme přesunuli k ostaním jejím básničkám: Poesie pro cestující Internetem -> Ivča. Ještě jich pár přes léto napsala, postupně se zde objeví.
Zreorganizovali jsme trochu historii - odsunuli záznamy u předchozího roku na samostanou stránku.
Bez ohledu na okurkovou sezónu vás zveme do našich pravidelných rubrik Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce. Přijďte se podívat.
21. července 2011
Jsou prázdniny, okurková sezóna, a tak se s termínem aktualizací příliš netrápíme. Červencová je zde, srpnová bude, až bude. Od září se zase vrátíme pravidelnějšímu režimu.
Ač jsme se zavázali politickým (a politicko - ekonomickým) tématům se vyhýbat, občas nám to nedá, současná atmosféra je toho příliš plná. A tak vzniknul Ivin fejetonek se zdánlivě nevinným názvem Svět kolem nás -> Letní kvíz.
Po předchozím vážnějším tématu si můžete odpočinout u něčeno prázdninového - stačilo se (přes hledáček fotoaparátu) rozhlédnout po louce… Svět kolem nás -> Proč je někdy dobré nekosit louky.
Pravidelné rubriky Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce, doplňujeme i o prázninách, určitě je nevynechejte.
16. června 2011
Nový český film Lidice je propírán médii vseměs negativně. Iva jej viděla a své pocity popsala ve fejetonku Svět kolem nás -> Komu vadí Lidice?.
I tentokrát vás zveme do našich pravidelných rubrik: Wrba, Dobrá zpráva a Plk měsíce.
18. května 2011
Do roka a do dne od zveřejnění prvé části Ivčiny povídky Tam a zase zpátky -> Prokletý zámek zde máme třetí díl, ale ani ten není poslední. Slib, daný zde minulý měsíc, tak plníme částečně. Ivčino dílo se postupně rozrůstá do rozměrů Eragona - ten také měl mít původně jen tři díly. Jak to všechno dopadne? To se dozvíte někdy příště.
Do péče o domácí mazlíčky nahlédnete s Ivou ve fejetonku Svět kolem nás -> Jak se pere pes. Nebojte se, necení se zde zuby a nezní zuřivý štěkot, jak by se podle názvu dalo čekat.
Určitě nevynechejte na své pouti webem pravidelné rubriky Wrba, Dobrá zpráva a Plk měsíce. Také jsme doplnili obrázek do Dobré zprávy z minulého měsíce.
20. dubna 2011
Postupně dorovnáváme zpoždění, i když za cenu trochu hubené aktualizace. Ta příští už bude více-méně v řádném termínu kolem poloviny května a Ivča slíbila, že svou poslední povídku Tam a zase zpátky -> Prokletý zámek dotáhne k závěru.
Kolem všech cest visí desítky bilboardů s reklamami na prázdné byty - kupujte se slevou, kupujte výhodně. Podle jejich stáří a stupňujících se slev kupců moc není. A určitě máte nějaké známé, kteří by rádi někde bydleli, jenže nemají jen tak v kapse nezbytných pár miliónů. Přemýšleli jsme o tomto rozporu a Iva dostala geniální nápad, o který se ráda a zdarmo podělí: Svět kolem nás -> Jak vyřešit bytovou krizi.
I tentokrát vás zveme do našich pravidelných rubrik Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce, které byly doplněny aktuálními příspěvky. Přijďte se podívat.
4. dubna 2011
Tentokrát jsme si dali s aktualizací webu na čas a stálým čtenářům se omlouváme. Toto vydání, ač ze začátku dubna, považujeme za březnové a pokusíme se postupně vrátit na původní harmonogram. V nejhorším případě jednou vynecháme.
Malý Jirkův fotofejeton vás provede jedním muzeem, co vlastně vůbec muzeum není, přestože by možná mohlo být: Svět kolem nás -> Muzeum za muzeem.
Pravidelné rubriky Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce, jsou dnes i s obrázkovou přílohou, určitě je nevynechejte.
17. února 2011
Jarní prázdniny byly pro nás letos už na začátku února, přesto se vyznačovaly opravdu jarním počasím. Jak to vypadalo v Beskydech se podívejte zde: Svět kolem nás -> Předjaří v Beskydech.
Nazapoměňte nahlédnout do pravidelných rubrik Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce, které byly doplněny novými příspěvky.
14. ledna 2011
Tradiční bilancování - tento web už má za sebou 10 let provozu!
(stejně jako třeba Wikipedie, která ale není tak prosnulá pin).

pin   V roce 2010 navštívilo náš web podle počítadla zhruba 1 600 návštěvníků, což je proti loňsku trochu pokles. Je nám to trošku líto, ale tato činnost nás neživí, těší nás, že nás někdo čte. Jinou odměnu nemáme.

pin   Z vyhledávačů (nejvíce z Google a Seznamu) přicházejí nejčastěji dotazy na Dračí doupě a také na různé cíle našich cest - Island, Skandinávie. To se příliš nezměnilo. Přibylo odkazů z vyhledávání obrázků.

pin   Pravidelné aktualizace jsme zvládli všechny, byť někdy trochu se skluzem, zejména na podzim 2010.

pin   Do knihy hostů se nám zapsali 3 čtenáři, děkujeme jim za vyjádření podpory.

Ivča je dnes hlavním autorem. Napsala druhou polovinu fejetonku o tanečních, tentokrát z pohledu frekventanta kurzu (a taneční potažmo plesové téma dominuje i titulní stránce): Svět kolem nás -> Taneční. Lehce přirozmazanými obrázky doplnil Jirka.
Dalšího pokračování sa také dočkala Ivčina fantasy povídka Tam a zase zpátky -> Prokletý zámek, která se pomalu (ale jistě) rozrůstá do rozměrů Eragona. Dnes se ještě rozuzlení nedočkáte, snad příště nebo popříště.
Nevynechejte na své pouti webem pravidelné rubriky Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce. Dobrá zpráva, inspirovaná jedním vánočním dárkem, byla ozdobena i obrázkem.

Starší záznamy - rok 2010 a předchozí

3263
Nahoru Nahoru