HamStet Home: Svět kolem nás - O hledání pokladů

Informatika – Učebnice angličtiny

Slyšela jsem, že jeden dramatik napsal hru „Plešatá zpěvačka“ podle nesmyslných rozhovorů v učebnici angličtiny. Pokud je to pravda, tak to rozhodně nebyla učebnice, kterou používáme my. Poprvé jsem na ni, jako na výborný informační zdroj pomyslela, až když jsem si podle ní připravila referát na hudebku, ale nachází se v ní mnohem víc údajů, které jen čekají na objevení. Nezáleží na tom, zda se jedná o fobie, nerozhodnost, chování na party, výklad snů nebo o dopravu v San Franciscu, o všem najdete nějaký útržek informací. Kdykoliv nemám po ruce internetový vyhledávač, tak listuji v učebnici.

Má to i své nevýhody, například už jsem si celou učebnici několikrát přečetla a tím trochu komplikuji hodiny (ne všichni ocení, že diktuju dopředu odpovědi na otázky…); na druhou stranu mohu teď na většinu témat reagovat slovy jako „To, znám, to jsme měli v učebnici angličtiny“ a rodiče už tím ani nevyvádím z míry. Prostě jakmile začnu:„To my jsme tuhle v učebnici angličtiny….“ tak rodiče už vědí, co očekávat.

Je ovšem zvláštní, že ostatní mnoho z těchto zajímavých informací vůbec nepostřehnou, takže tento zdroj využívám k čerpání informací pouze já…

Ivča, 22. března 2010